Migam  Przejdź do serwisu Biuletynu Informacji Publicznej GOPS w Czernichowie Przejdź do strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

AktualnościO ośrodkuDeklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Zmiana wielkości tekstu:

Deklaracja dostępności cyfrowej dla serwisu informacyjnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernichowie

Wstęp deklaracji

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernichowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojego serwisu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego: https://gops.czernichow.pl

Dane teleadresowe jednostki:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernichowie

ul. Gminna 1

32-070 Czernichów

Tel. 12 270 21 57

Data publikacji strony internetowej: 2021-03-31

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-03-27

Serwis internetowy Ośrodka jest częściowo zgodny z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

 1. Niektóre dokumenty, które publikujemy na stronie internetowej są niedostępne cyfrowo. Najczęściej wynika to z tego, że:

- nie tworzymy ich sami ale otrzymujemy je od innych podmiotów,

- zostały opublikowane przed 23-09-2018 r.

 1. Nie wszystkie zamieszczone na stronie publikacje w formacie plików PDF są dostępne cyfrowo w całości.
 2. Część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego, mają one charakter promocyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.

Ułatwienia w serwisie Ośrodka

Serwis Ośrodka posiadają następujące ułatwienia:

 • podwyższony kontrast (czarne tło, żółte litery)
 • możliwość powiększenia wielkości liter na stronie
 • mapa strony

Data sporządzenia deklaracji

Oświadczenie sporządzono dnia : 2024-03-27. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Kierownik Anna Romańska 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon: 12 270 21 57

Kiedy i do kogo możesz zgłosić potrzebę zapewnienia dostępności.

Problemy z dostępnością strony internetowej możesz zgłosić na dwa sposoby:

 • wysłać wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • zadzwonić pod numer 12 270 21 57.

Jeśli chcesz przesłać wniosek o udostępnienie informacji, która dla Ciebie jest niedostępna albo chcesz przesłać skargę na brak dostępności, skorzystaj z tego samego adresu lub telefonu.

Zgłaszając problem możesz wskazać nam inną formę zapewnienia dostępności, która jest dla Ciebie lepsza. Na przykład poprosić, abyśmy odczytali niedostępny cyfrowo dokument lub opisali zawartość zdjęcia w postaci audiodeskrypcji.

Co powinieneś napisać we wniosku o zapewnienie dostępności?

 1. podaj Twoje imię i nazwisko, adres, ewentualnie numer telefonu i adres e-mail (jeśli posiadasz),
 2. napisz, jakie bariery utrudniają lub uniemożliwiają Ci dostęp do naszej strony internetowej lub aplikacji,
 3. określ inną formę, w której chcesz otrzymać informację – jeśli masz taką potrzebę,
 4. powiadom nas, jak możemy się z Tobą skontaktować.

Twój wniosek postaramy się zrealizować w ciągu 7 dni. Jeśli nie zdążymy, poinformujemy Cię o innym terminie, w którym spełnimy Twoje żądanie, najpóźniej w ciągu 2 miesięcy. Jeżeli nie będziemy mogli zapewnić dostępności, zaproponujemy Ci inny sposób dostępu do informacji.

Jeśli nie zrealizujemy Twojego żądania, możesz złożyć skargę do PFRON.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości możesz również wysłać skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl

Opis dostępności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernichowie

Siedziba Ośrodka zlokalizowana jest w budynku Urzędu Gminy Czernichów, ul. Gminna 1, 32-070 Czernichów. Do budynku prowadzi jedno wejście główne oraz jedno wejście boczne, które jest wejściem służbowym oraz ewakuacyjnym.

Do wejścia głównego prowadzą schody oraz podjazd dla wózków z betonowej kostki. Drzwi wejścia głównego nie otwierają się automatycznie, aby wejść musisz pociągnąć za klamkę. Jeżeli napotkasz jakiekolwiek trudności z otwarciem drzwi lub wejściem do budynku skorzystaj z dzwonka, który znajduje się po prawej stronie drzwi. Osoba która wyjdzie na zewnątrz udzieli Ci pomocy i wsparcia.

Po wejściu do budynku po lewej stronie znajduje się tablica informacyjna dotycząca położenia poszczególnych wydziałów i jednostek mających siedzibę w budynku. Po prawej stronie umieszczone jest Biuro Obsługi Klienta, w którym znajduje się pętla indukcyjna. Jeżeli korzystasz z aparatu słuchowego lub implantu musisz przełączyć je w tryb cewki indukcyjnej. Lada Biura nie jest obniżona. W Biurze Obsługi Klienta dowiesz się jak załatwić sprawę , otrzymasz wzory druków, złożysz potrzebne dokumenty, możesz poprosić o wezwanie pracownika Ośrodka w celu załatwienia sprawy.

Za Biurem Obsługi Klienta znajdują się toalety, w tym jedna przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W toalecie zamontowany jest system pomocy z przyciskiem bezpieczeństwa oraz przewijak. W toalecie nie ma komfortki.

Siedziba Ośrodka mieści się na pierwszym i drugim piętrze. Możesz się tam dostać przy pomocy schodów. W budynku nie ma windy. Na pierwszym piętrze nie mamy zmiany poziomów korytarza. Na drugim piętrze mamy zmianę poziomów korytarza. Do pomieszczeń Ośrodka wchodzisz przez drzwi bezpośrednio z korytarza.

Miejsca parkingowe

Budynek Urząd Gminy Czernichów posiada parking w trzech lokalizacjach. Na parkingu przed budynkiem Urzędu Gminy znajduje się 1 oznakowane miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Na parkingu za budynkiem Urzędu Gminy znajduje się 1 oznakowane miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami Na parkingu przesiadkowym (koniec ul. Gminnej) znajduje się 1 oznakowane miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Komunikacja publiczna

Jeśli korzystasz z komunikacji publicznej, to aby dostać się do Ośrodka skorzystaj z wszystkich linii autobusowych MPK. Wysiądź na przystanku Czernichów Rynek (odległość 500 m).

Udogodnienia dla osób głuchych i słabosłyszących.

Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością słuchu, możesz kontaktować się z nami poprzez wiadomości mailowe na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tłumacz online języka migowego.

W Ośrodku udostępniliśmy usługę tłumacz migowego on-line.

Informacje dla osób niewidomych i słabowidzących.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Jeśli zgłosisz nam taka potrzebę, wszystkie dokumenty niezbędne do załatwienia sprawy Wyślemy Ci pocztą elektroniczną w dostępnych wersjach (plik doc. lub pdf z warstwą tekstową).

Na Twój wniosek możemy wydrukować materiały informacyjne w powiększonej czcionce.

Powiadamianie alarmowe, ewakuacja.

W budynku wdrożony jest system powiadomień dźwiękowych o zagrożeniach.

Budynek wyposażony jest płachty ewakuacyjne.

Go to top