Migam  Przejdź do serwisu Biuletynu Informacji Publicznej GOPS w Czernichowie Przejdź do strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

AktualnościAktualności„BĄDŹ KUMPLEM, NIE DOKUCZAJ”

„BĄDŹ KUMPLEM, NIE DOKUCZAJ”

Zmiana wielkości tekstu:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernichowie przyłącza się do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. W dniu  9 luty 2015 r: - Cartoon Network rozpoczął  ogólnopolską kampanię społeczną „Bądź kumplem, nie dokuczaj”.

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat dokuczania wśród dzieci. Reagowanie na sytuacje, w których ktoś komuś dokucza, pozbycie się obaw przed mówieniem o swoich doświadczeniach, a także wzmacnianie postaw koleżeńskich może ograniczyć skalę problemu.

Dokuczanie jest najczęściej doświadczaną przez dzieci formą krzywdzenia - dotknęło ono 56 proc. Ankietowanych,  wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Cartoon Network przez Fundację A.R.T., merytorycznego partnera kampanii.
Problem dokuczania jest wymieniany przez dzieci, jako jedno z najbardziej nieprzyjemnych i krzywdzących zachowań (31 proc. wskazań), zaraz za biciem (82 proc.) i wyzywaniem (43 proc.).  Jak wskazują badania , dokuczanie jest również drugą - po biciu  najczęściej identyfikowaną formą przemocy (75 proc. wskazań).

Akcja Bądź kumplem, nie dokuczaj zostanie wsparta miesięczną ogólnopolską kampanią telewizyjną.  Obok telewizji, drugim niezwykle ważnym filarem kampanii jest strona internetowa - cartoonnetwork.pl/BadzKumplem, na której dzieci dotknięte problemem zastraszania - pośrednio lub bezpośrednio, mogą uzyskać dostęp do fachowej wiedzy, porad, wskazówek oraz zapoznać się z materiałami  filmowymi przygotowanymi na potrzeby kampanii. W ramach kampanii Bądź kumplem, nie dokuczaj uruchomiono specjalną infolinię (88 555 22 22) oraz adres mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ), pod którymi można znaleźć pomoc i wsparcie.

Równolegle z inauguracją kampanii wystartował konkurs dla dzieci. Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu w formie pracy plastycznej odpowiedzi na pytanie „Kim jest fajny kumpel?”. Zgłoszenia oraz prace konkursowe można przesyłać przez stronę cartoonnetwork.pl/BadzKumplem do 7 marca 2015 r. Główną nagrodą w konkursie będzie wyjazd zwycięzcy i jego najlepszego kumpla do Waszyngtonu na spotkanie z Marcinem Gortatem.

MATERIAŁY:

+ Kodeks Kumpla

+ Konkurs z Marcinem Gortatem Bądź kumplem nie dokuczaj

+ Przemoc w szkołach_badania w ramach kampanii Bądź kumplem nie dokuczaj_inf  prasowa ogólnopolska

+ RAPORT Z BADAŃ ANKIETOWYCH DOTYCZĄCYCH ŚWIADOMOŚCI I STOPNIA PRZEMOCY W SZKOLE

Szukaj na stronie

Karta Dużej Rodziny

NIEBIESKA LINIA

 

•	„Przejdź do serwisu Ogólnopolskiego Pogotowia Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia””

ZIELONA LINIA

•	„Przejdź do serwisu Ogólnopolskiego Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia „Zielona Linia””

EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY

Przejdź do szczegółowych informacji na temat programu aktywizacji społeczno-zawodowej – Twój czas”

Przejdź do szczegółowych informacji na temat programu aktywizacji społeczno-zawodowej – Twój czas”

Go to top